П`ятниця, 29.03.2024, 04:20

Головна » 2017 » Червень » 1 » Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» в Закарпатській області відзначив переможців

У 2016-2017 навчальному році згідно з Положенням про Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» було проведено конкурс «Шкільна бібліотека-2017».

Мета – залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності, управлінь освіти місцевих органів виконавчої влади, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Відповідно до наказу МОН від 23.05.2016 №559 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» конкурс відбувався у номінаціях: «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти», «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотека – виховний простір навчального закладу», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей», «Сучасний методист: новий формат діяльності».

Конкурс в бібліотеках закладів освіти області був проведений відповідно до наказу департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації (директор Сопкова Ганна Іванівна) від 01. 09. 2016 №219 у два етапи:
– І-й етап: міський, районний – листопад – грудень 2016 року;
– ІІ-й етап: обласний – лютий – березень 2017 року.
Районні (міські) організаційні комітети не пізніше 20 січня 2017 року надсилали  обласному організаційному комітету звіти та копії завірених в установленому порядку наказів відділів освіти районних (міських) державних адміністрацій про підсумки проведення 1-го етапу конкурсу, матеріали учасників, які набрали найбільшу кількість балів у кожній із заявлених номінацій.

З метою підтримки переможця та лауреатів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу „Шкільна бібліотекаˮ  в Закарпатській області (номінація „Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладуˮ) президія комітету обласної організації профспілки працівників освіти і науки постановила взяти дольову участь у проведенні конкурсу та нагородити цінними подарунками:

1. Ноутбуком  – переможця конкурсу, бібліотеку Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської районної ради (директор Продан Ірина Михайлівна, завідувач бібліотеки Карбованець Тетяна Іванівна);

2. Накопичувачами – лауреатів конкурсу:

– у номінації „Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладуˮ:  бібліотеку Концівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородської районної ради (директор Лужецька Наталія Василівна, бібліотекар Костик Світлана Юріївна);

– у номінації „Бібліотека – виховний простір навчального закладуˮ: бібліотеку Мукачівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 16 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів (директор Ілов Василь Адамович, завідувач бібліотеки Добош Тетяна Василівна);

– у номінації „Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостейˮ бібліотеки:

загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Тур’я Ремета Перечинського району (директор Мегела Антоніна Іванівна, завідувач бібліотеки Червеняк Марина Михайлівна);

Макарівської загальноосвітньої І-ІІІ ступенів Мукачівської районної ради (директор Гардубей Маріанна Володимирівна, завідувач бібліотеки Мейсар Надія Іванівна);

1.3. Модулем пам’яті – бібліотеку Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 (директор Коваль Михайло Васильович, завідувач бібліотеки Фляшко Віталія Федорівна).

Так, на свято Останнього дзвоника 26 травня 2017 року до переможців конкурсу, бібліотеки Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської районної ради завітала голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич, щоб особисто вручити цінний подарунок.
Нормативно-правова база Конкурсу:
– наказ МОН від 11.03.2016 № 247 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»;
– наказ МОН від 23.05.2016 №559 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»;
– наказ департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації від 01.09.2016 №219 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017»;
– Положення про Всеукраїнський конкурс „Шкільна бібліотека”;
– рекомендації щодо оформлення матеріалів для участі у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека».

IMG_20170526_091644-min   IMG_20170526_091649-min

Прес-служба обласної організації Профспілки