22 квітня 2021 року Національна спілка журналістів України і Федерація профспілок України провели кількагодинну онлайн прес-конференцію на тему – «Атаки на права працівників: позиція профспілок».
Під час медіа-форуму понад 230 учасників заходу – журналісти регіональних ЗМІ, профспілкові активісти, фахівці різних установ та організацій дізналися про позицію найбільшого профспілкового об’єднання щодо лібералізації трудових відносин та про наслідки застосування пропонованих законодавчих змін, а також що змінилось у правилах ведення трудової документації в 2021 році, які особливості роботи з електронними трудовими книжками, як вирішувати конфлікт трудового колективу із засновником організації чи ЗМІ?
Спікери конференції:
-
Григорій Осовий, голова Федерації профспілок України
-
Георгій Сандул, юрист,керівник ГО «Трудові ініціативи»
-
Яна Сімутіна, провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького, доктор юридичних наук, член Науково-консультативної ради при Верховному Суді
-
Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ
Модератор заходу – Сергій Томіленко – Голова Національної спілки журналістів України.
«На одній із нарад надійшла пропозиція від голови Федерації профспілок Григорія Осового – поінформувати про зміни до трудового законодавства, поговорити про певні перестороги законодавчого реформування діяльності профспілок та ризики, пов’язані з пандемією. Так ми вийшли на формат спільного представницького заходу. Розглядаємо його як майданчик для інформування наших колег про ініціативи Федерації профспілок у захисті прав працівників. Це захід, зорієнтований на журналістів, на редакції ЗМІ. Ми постійно будемо робити акцент на інформуванні журналістів та їх консультуванні з різних питань», – відкриваючи прес-конференцію сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Представницьку делегацію від профспілкового руху України очолював голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
Голова ФПУ широко поінформував про актуальні загрози у сфері трудових відносин, розповів про ініціативи влади і бізнесу щодо реформування цієї системи. Зокрема, мова йшла про законопроекти, які нещодавно зареєстровані і мають на меті «дерегуляцію» або «спрощення» регулювання трудових відносин, що суперечить Конституції України та міжнародним актам, ратифікованим Україною. Це проекти законів – «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» (реєстр. № 5371), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» (реєстр. № 5388).
Григорій Осовий наголосив: «Сьогоднішня зустріч є продовженням діалогу та робочих контактів, які існують між ФПУ та Національною спілкою журналістів. Кілька тижнів тому ми вже зустрічалися з питання забезпечення передплати. Сьогодні у нашому розпорядженні знаходиться проект наказу Міністра інфраструктури стосовно підвищення тарифів з другого півріччя поточного року. Ситуація непроста. Однак ми будемо послідовно відстоювати право українців на інформацію, а журналістів – на професійну діяльність».
Друга частина заходу складалася з виступів провідних фахівців ФПУ, які надали відповіді на численні запитання учасників щодо оплати праці, соціального страхування, правового захисту, безпеки під час COVID-19.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
|