Середа, 17.04.2024, 01:11

Головна » 2016 » Грудень » 24 » Профспілки освітньої галузі Закарпаття проти законопроекту №5130! Звернення до Президента України

Високоповажний  пане  Президенте!

Ми, учасники пленуму комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, звертаємось до Вас з проханням застосувати право вето на  прийнятий Верховною Радою України 6 грудня 2016 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (законопроект № 5130), яким:

–  скасовуються ряд норм законодавства щодо розміру стипендіального фонду,  квоти на визначення чисельності стипендіатів, розміру мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти, призначення академічної стипендії першого курсу навчання до проведення першого семестрового контролю;

– відповідно вносяться зміни  до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про оплату праці», згідно з якими мінімальна заробітна плата включатиме в себе, окрім посадового окладу, більшість доплат і надбавок. Натомість, ст.3 чинного Закону України «Про оплату праці» встановлено, що оплата праці за виконану працівником місячну, а також годинну норму праці (обсяг робіт) не може бути менше мінімальної заробітної плати, яка не включає доплати, надбавки, заохочувальні і компенсаційні виплати;

– продовжується дія на 2017 рік обмеження розміру пенсій працюючих пенсіонерів.

Відповідно до статті 22 Конституції України заборонено при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звужувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод громадян.

Як представники однієї з найчисельніших організацій України, ми  змушені заявити про те, що в черговий раз з грубим порушенням розроблені норми законодавства, які в свою чергу мають антисоціальний характер, звужують законні права громадян на належну оплату праці та гідне життя.

Введення в дію цього Закону неминуче призведе до порушення соціально-економічних прав педагогічних працівників і студентів, зниження їх рівня життя, порушення проголошеного Конституцією України принципу доступності до вищої освіти, «зрівнялівки» в оплаті праці при виконанні складної, кваліфікованої роботи.

За дорученням учасників пленуму комітету

Закарпатської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки