16 травня 2018 року в Ужгороді відбулася масова попереджувальна акція протесту профспілок, яка проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного адміністративного суду, та проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації. Її мета – захист соціально-економічних прав та інтересів працюючих та своїх майнових прав щодо Будинку профспілок на площі Народній, 5 в м. Ужгороді. В акції взяли участь понад 2 тисячі членів профспілок.
Підтримати профспілки Закарпаття в м. Ужгороді приїхали керівники Федерації профспілок України, делегації регіональних профоб’єднань Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Сумської областей, Української Федерації профспілкових організацій – профспілки працівників підприємців з іноземними інвестиціями, господарських товариств, організацій та установ, Київської та Житомирської обласних організацій профспілки працівників охорони здоров’я, освітяни, представники профспілок працівників культури, АПК, ряду інших галузей.
Формування колони розпочалося біля стадіону «Авангард». Звідти профспілкові активісти пройшли до Закарпатського окружного адміністративного суду, де відбувся перший мітинг.
На мітингу біля Закарпатського окружного адміністративного суду гострими й емоційними були виступи голови облпрофради Володимира Фленька, заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драп’ятого, головного спеціаліста з правових питань Закарпатської облпрофради Василя Товтина, голови Сумської обласної ради профспілок Тетяни Євдокимової, членів Ради ФПУ – голови Закарпатського територіального профоб’єднання працівників соціальної сфери Людмили Ляпіної, голови обласної організації профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалини Глушені.
Учасники акції скандували: «STOP! Зупинимо судове свавілля!», «Будинку профспілок Закарпаття – бути!», «Вимагаємо від Кабміну скасувати розпорядження про передачу будівлі профспілок Закарпаття Судовій адміністрації!», «Руки геть від профспілкового майна» тощо.
Далі колона учасників акції попрямувала на площу Народну. Тут відбувся ще один мітинг, який відкрив голова облпрофради Володимир Фленько. Виступаючи перед учасниками акції, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий акцентував увагу на питаннях розвитку соціального діалогу в Україні, конкретних діях Федерації профспілок щодо захисту соціально-економічних і майнових прав спілчан.
На цьому мітингу виступили голови Об’єднання профспілок Львівщини Романа Дацька, прес-секретаря Федерації профспілок України Юрія Работи, членів Ради ФПУ – голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки Тетяни Повханич та голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Володимира Турка.
Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій вимагають від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців:
- Встановити у цьому році мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму – 4126 грн. (у цінах березня).
- Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
- Забезпечити роботою і достойною зарплатою трудові колективи підприємств, зупинити масову еміграцію за кордон кваліфікованих робітників, інженерів, будівельників, лікарів, освітян, забезпечивши відродження вітчизняного промислового комплексу, розвиток будівництва і транспорту та надійне фінансування бюджетних галузей.
- Щорічно збільшувати кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%.
- Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій.
- Забезпечити права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування, відновити санаторно-курортне лікування працюючих (застрахованих осіб) та їхніх дітей.
- Невідкладно погасити до кінця року заборгованість з виплати зарплати.
- Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.
У Резолюції також зазначено:
«Вимагаємо:
Від Президента України, як Гаранта Конституції:
– покласти край неправомірним діям судової гілки влади, яка незаконним шляхом, із застосуванням корупційних схем позбавила профспілки Закарпаття права на будівлю, що перешкоджає діяльності найчисельнішого громадського об’єднання нашого краю і викликає негативний міжнародний резонанс.
Від Прем’єр-міністра України :
– скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №221-р «Про передачу частини будівлі в м. Ужгороді до сфери управління Державної судової адміністрації»;
– доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення за ними належного їм майна.
У разі невиконання цих вимог залишаємо за собою право:
– ініціювати проведення в областях України та в м. Києві профспілкових акцій протесту за недовіру Уряду;
– продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;
– звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття».
Активну участь у акції протесту прийняли і лідери профспілкового руху Мукачівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки. Разом з усіма вони гідно відстоювали соціально-економічні права та інтереси освітян краю, майнові права.
Профспілкова попереджувальна акція протесту, яка відбулася в місті Ужгороді, показала єдність і силу галузевих Профспілок Закарпаття та всієї України!
Прес-служба міської організації Профспілки
|