Вівторок, 24.12.2024, 21:52




Головна | Мій профіль | Вихід Вхід

Меню сайту
Вітання
Статистика

Онлайн всього: 16
Гостей: 16
Користувачів: 0
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Головна » 2017 » Грудень » 2 » Профспілковий рух сьогодні та завдання Профспілки в умовах соціально-економічних змін
00:07
Профспілковий рух сьогодні та завдання Профспілки в умовах соціально-економічних змін

Сучасне життя характеризується зміною структури всіх аспектів соціального, політичного, економічного життя в державі. Низка реформ у соціальній сфері поки не відповідає очікуванням людей і не додає оптимізму щодо підвищення рівня та якості життя населення (реформа пенсійної системи та ЖКГ), зайнятості і доходів (податкова реформа), доступності основних соціальних благ та послуг (реформа освіти, охорони здоров’я).

Учасники пленуму Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 29 листопада 2017 року у Києві, переконані, що настав час здійснити перехід від застарілих і неефективних підходів до формування і реалізації соціальної політики. А це можливо лише при взаємній готовності державних і суспільних інститутів до співробітництва та партнерства.

Профспілки – це важливий інститут громадянського суспільства, який захищає права і свободи громадян у галузі трудових відносин. Ця роль профспілок набуває особливо важливого значення в умовах становлення демократії та ринкової економіки в нашій державі. А створення потужних впливових профспілок, здатних ефективно відстоювати інтереси працівників – невід’ємний атрибут цивілізованої держави.

На порядок денний пленуму було винесене питання, продиктоване часом – «Основні тенденції розвитку профспілкового руху та завдання Профспілки працівників освіти і науки України  в умовах соціально-економічної трансформації».

Голова Профспілки Георгій Труханов, розпочинаючи роботу, підкреслив, що питання підвищення ролі профспілок як важливого інструменту соціального діалогу, сьогодні набуває нового значення. Це зумовлене необхідністю забезпечення і захисту не лише професійних інтересів працівників, але й завданнями забезпечення громадянських прав і свобод широких верств населення, особливо в час децентралізації влади. На думку очільника Профспілки, саме профспілки повинні стати ключовою ланкою демократичних засад взаємодії як окремих громадян, так і їхніх організацій у всіх сферах суспільних відносин.

Розкриваючи суть питання, заступник Голови Любов Гарбаренко вказала, що пленум ЦК Профспілки з таким порядком денним – це ще один крок до аналізу та розуміння тих процесів, які відбуваються як в загальному профспілковому русі так і в нашій галузевій Профспілці. 

У своїй доповіді заступник голови проаналізувала основні тенденції, місце і роль Профспілки в Федерації профспілок України та перспективи подальшої співпраці; окреслила завдання для організаційних ланок щодо подальшого організаційного зміцнення та нарощування профспілкового членства, збереження галузевого принципу побудови профспілкових організацій в умовах децентралізації влади та реформування освітньої галузі.

Голова ФПУ Григорій Осовий, який брав участь у роботі пленуму Профспілкивідповідаючи на запитання учасників заходу щодо відтермінування пікетів, які мали відбутися у жовтні цього року, наголосив, що Федерація повністю розуміє реакцію членів профспілок на таке рішення. Але, разом з тим, на ФПУ лежить відповідальність за життя й безпеку учасників активних дій, адже під стінами Парламенту на той час уже проходили різні протестні рухи радикально налаштованих організацій. Також від підтримав думки виступаючих щодо системних змін у роботі Федерації на благо працюючих людей, водночас підкреслюючи важливість продуманих солідарних кроків для поліпшення ситуації у соціальній складовій держави.

Голова ФПУ поінформував, що з метою реалізації завдань, які стоять перед Федерацією профспілок України у бюджетному процесі, та у зв’язку із реалізацією реформ у різних сферах соціально-економічного розвитку країни, уже ініційовано та проводяться проведення зустрічі з керівниками центральних органів влади та додаткові консультації із профільними міністерствами. А 6 грудні цього року – напередодні розгляду Парламентом проекту держбюджету у ІІ читанні – відбудуться солідарні профспілкові акції у формі інформаційних пікетів органів державної влади.

У обговоренні основного питання також взяли участь колеги з різних областей України, які підіймали питання і невиконання чинного освітнього законодавства, і проблем якості освіти, стипендіального забезпечення, комунальних послуг ВНЗ, фінансування професійної освіти, регіональні аспекти діяльності організації у зв’язку з утворенням ОТГ. Так, до обговорення долучилися Олександр Яцунь, Володимир Цвих, Ольга Чабанок (Київ), Валентина Боровик (Суми), Сергій Пугачов (Вінниця), Надія Гринь (Запоріжжя), Ольга Жалдак (Черкаси) та інші члени ЦК Профспілки.

Підбиваючи підсумки роботи Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що зміни у житті країни підштовхують профспілковий рух до пошуку нових, нестандартних форм та заходів профспілкової та правозахисної роботи. «І ми повинні відповідати вимогам часу та очікуванням спілчан у справі захисту їх прав та гарантій», – сказав Георгій Труханов.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Переглядів: 600 | Додав: Mshad | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів