П`ятниця, 19.04.2024, 20:34

Головна » 2018 » Січень » 8 » Щодо збільшення розміру посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти

Міністру освіти і науки України

Л.М.Гриневич

Шановна Ліліє Михайлівно!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається до Вас з приводу проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» стосовно збільшення розміру посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів освіти.

Підтримуючи пропозиції про підвищення тарифних розрядів для вчителів та викладачів, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти, організаційні ланки Профспілки, під час обговорення проекту постанови на місцях вимагають прийняття рішення про одночасне підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати для керівних працівників закладів освіти, вихователів закладів дошкільної освіти, викладачів професійно-технічних та вищих закладів освіти, керівників гуртків, методистів та всіх інших педагогічних і науково-педагогічних працівників з 1 січня 2018 року.

Підвищення заробітної плати лише вчителям та викладачам, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з Державного бюджету, призведе до ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці як безпосередньо серед педагогічних працівників, так і серед педагогічних та науково-педагогічних працівників. У свою чергу це спричинить виникнення конфліктних ситуацій серед своїх колег в тому самому закладі та в різних їх типах, зокрема, в дошкільних, позашкільних, професійно-технічних. Такі рішення викличуть справедливе невдоволення владою через низьку оцінку їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці.

Щодо фінансового забезпечення такого рішення, то відповідно до Бюджетного кодексу України переважна більшість закладів освіти, включаючи заклади дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, передвищої, вищої освіти, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, що стимулюватиме місцеві органи влади до виконання урядових рішень щодо їх належного наповнення, у тому числі за рахунок детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економії, посилення фінансово-бюджетної дисципліни.

ЦК Профспілки просить при доопрацюванні проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» врахувати зазначену вище позицію освітян, передбачивши підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всіх педагогічних та науково-педагогічних працівників з 1 січня 2018 року.

З повагою

Голова Профспілки                                                      Г.Ф.Труханов

Переглядів: 495 | Додав: Mshad | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »