Трійця 2019: головні традиції свята
16 червня в Україні відзначається День святої Трійці, який входить у 12 найважливіших свят у році. Трійця – перехідне свято, день якого змінюється щорічно.
День святої Трійці є офіційним святом в Україні. На державні свята має бути додатковий вихідний. На Трійцю українці матимуть три вихідних дні: субота 15 червня, неділя 16 червня та понеділок 17 червня.
День святої Трійці називають також П’ятидесятницею, так як це п’ятдесятий день після Великодня. Коріння свята сягають ще язичницьких часів.
В Ізраїлі це було хліборобське свято жнив. Цього дня в жертву приносилися плоди першого врожаю. Потім, у старозавітні часи, в цю дату почали відзначати Синайський Союз Мойсея з Богом, який стався приблизно на 50-й день виходу євреїв з Єгипту.
Головні традиції Трійці
Для православних це один із найбільших церковних свят. Священики і парафіяни моляться про дарування благодаті Святого Духа всім присутнім, а також вже померлим.
Одна з головних прикмет Дня святої Трійці – трави і квіти. Традиційно травою прикрашають храми. Пучки трав і квітів, які освячують у церкві, потім приносять додому. Для прикрашання житла та ікон використовуються молоді гілки дерев. Цей обряд символізує продовження життя, процвітання і оновлення душі.
У цей день прийнято накривати святковий стіл з пирогами та млинцями для родичів і сусідів.
На Трійцю молоді дівчата ворожать. Приміром, є ворожіння на вінку. Вранці дівчина йшла в церкву з вінком, а ввечері пускала його по річці загадати своє найзаповітніше бажання. Якщо вінок пливе за течією – бажання збудеться, якщо ж його приб'є до берега – то ні.
Наші предки в цей день ходили свататися. Вважалося, що сватання на Трійцю і вінчання на Покрову – це запорука щасливої сім'ї. А ось одружуватися у цей день не варто, тому що між подружжям може стати хтось третій.
День напередодні Трійці – це Троїцька батьківська субота. У цей день прийнято ходити на могили померлих родичів.
|