Головна » 2016»Жовтень»19 » Зустріч із Прем’єр-міністром України та членами Уряду
09:52
Зустріч із Прем’єр-міністром України та членами Уряду
18 жовтня 2016 року в м. Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань.
На початку зустрічі виступили Голова Уряду Володимир Гройсман та Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.
У своєму виступі глава Кабміну подякував профспілкам за співпрацю у найважливіших питаннях соціально-економічного розвитку країни, забезпеченні захисту працюючої людини, створенні нових робочих місць.
Володимир Гройсман, зокрема, наголосив, що у 2017 році в Україні має постати якісна система оцінки праці українців. «Ми маємо у 2017 рік ввійти з якісною системою оцінки праці українців», – заявив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр також сказав, що питання реформи системи оплати праці є одним з найважливіших пріоритетів Уряду. За його словами 45-мільйонна країна у центрі Європи з такими потенційними можливостями не може жити так бідно, як вона живе сьогодні. «…Значить, щось ми робили досі не так», – зауважив він.
Володимир Гройсман нагадав, що одним з перших рішень Уряду, після підписання Генеральної Угоди, було підвищення з 1 грудня соціальних стандартів на 10%. При цьому, він відзначив, що необхідно пришвидшувати їх зростання. «Для нас є дуже важливим, щоби кожну гривню, яка може бути інвестована у підвищення [соціальних стандартів], її туди направляти. Це наш пріоритет», – наголосив Голова Уряду.
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий висловив вдячність Прем’єр-міністру за швидку реакцію на ініціативу профспілок щодо проведення цієї робочої зустрічі.
«Це є ще одним підтвердженням схильності Уряду до конструктивного діалогу і обговорення нагальних проблем, які турбують людей і потребують вирішення на державному рівні, – підкреслив він. – Генеральна угода є якраз одним із механізмів реалізації соціально-економічної політики. При її підписанні всі три сторони виявили здоровий прагматизм, що і коли потрібно зробити в інтересах держави і суспільства».
Говорячи про ситуацію щодо цін і тарифів, Григорій Осовий звернув увагу на те, що вона залишається досить складною, соціальна напруга не спадає. До того ж в регіонах органи місцевого самоврядування приймають рішення про запровадження мораторію на підвищення тарифів. Хоч із запізненням здійснюється реальний аналіз економічної обґрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги у регіонах. Але споживачі так і не мають ясності щодо їх економічного обґрунтування надавачами послуг.
Крім того, сказав профспілковий лідер, життя поставило низку викликів на які потрібно спільно реагувати. Серед найбільш актуальних він назвав:
– зростання на 40 % вартості життя (за оцінкою профспілкових фахівців по споживчому кошику) внаслідок підняття цін і тарифів. Проте масштаби зростання зарплат відповідно до Генугоди – на 10 % – не перекривають такого підвищення вартості життя;
– анонсована Урядом реформа системи оплати праці могла би покращити добробут, але поки що профспілки не мають відповідних урядових законодавчих пропозицій;
– не задіяно ефективних важелів із ліквідації заборгованості по боргам з заробітної як у приватному, так і державному секторах економіки. Уряду нарешті потрібно прийняти рішення про запровадження в країні Гарантійної установи виплати заборгованостей із зарплати у випадку неплатоспроможності підприємства, що є звичайною практикою в країнах Євросоюзу;
– не має впевненості у галузевих профспілок, що на грудневе підвищення заробітних плат в бюджетному секторі є необхідний ресурс;
– профспілки надали свої пропозиції до проекту Державного бюджету, спираючись на чинні законодавчі норми, і потрібно обговорити, що є можливим для врахування при його прийняті.
Профспілковий лідер вніс пропозицію, щоб зустріч профспілок із Прем’єром завершилася результативно і була оформлена відповідними рішеннями і протокольними дорученнями.
Далі робота продовжилася у форматі виступів міністрів та представників від профспілок із зазначенням найбільш гострих проблем за галузевими напрямами.