Четвер, 28.03.2024, 16:08

Головна » 2019 » Січень » 16 » ЗВЕРНЕННЯ ПРОФСПІЛКИ
ЗВЕРНЕННЯ ПРОФСПІЛКИ

Звернення Профспілки до влади щодо підвищення зарплати педагогам – дошкільникам, позашкільникам

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звернувся до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Кабінету Міністрів України, Комітету науки і освіти Верховної Ради України, Федерації профспілок України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти.

У зверненні зазначається, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» з 1 січня 2018 року підвищено на 10% розміри посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Кабінетом Міністрів України на засіданні, що відбулося 18 грудня 2018 року, підтримано пропозиції Міністерства освіти і науки України щодо необхідності підвищення з 1 січня 2019 року на 11% розміру оплати праці науково-педагогічних працівників.

Згідно з прийнятою Кабінетом Міністрів України постановою від 14.12.2016 № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» з 1 січня 2017 року підвищено на 2 тарифні розряди посадові оклади педагогічних працівників навчальних закладів, які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Стосовно педагогічних працівників усіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, таке підвищення  відтерміновано до 1 вересня 2017 року.

Згідно з постановою Уряду від 11.01.2018 № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» право на встановлення з 1 січня 2018 року  надбавки в розмірі 30% замість 20% отримали педагогічні працівники, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції, а тим, хто оплачується за рахунок місцевих бюджетів – його відтерміновано на 1 вересня 2018 року.

Певну надію покладали педпрацівники дошкільних, позашкільних та інших установ та закладів освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, на прийняття Кабінетом Міністрів України постанови про підвищення розмірів оплати праці з 1 вересня 2018 року, що передбачено пунктом 2 постанови від 11.01.2018 № 22, яким доручено Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року розглянути питання щодо підвищеної оплати їхньої праці, якої так і не було прийнято.

Такі рішення влади та ігнорування нею важливості та складності праці педагогів, особливо дошкільної освіти, призвели до ще більшого порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян, викликали справедливі невдоволення педпрацівників дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою їхньої складної, не менш важливої та відповідальної педагогічної праці, спричинили конфліктні ситуації як між працівниками безпосередньо в трудових колективах, так і серед педагогів різних типів закладів освіти, методичних служб.

На вимогу значної чисельності педагогічних працівників, а також профспілкових організацій, як представників їхніх прав та інтересів, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вкотре вимагає прийняття Урядом рішення про підвищення з 1 січня 2019 року на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів і установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, та державних закладів освіти, або ж надати право органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення про таке підвищення, починаючи з 1 січня 2019 року, для педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за кошти місцевих бюджетів, як це було врегульовано пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 № 974 стосовно підвищення на 2 тарифні розряди оплати праці педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Переглядів: 283 | Додав: xmykhaylova0712 | Рейтинг: 0.0/0